گزارش یک مورد ترومبوفیلی با ریسک بالا
مطلبی برای نمایش وجود ندارد

گزارش یک مورد ترومبوفیلی با ریسک بالا

خانمی 29 ساله اهل شمال ایران G9 P2 IUFO2 AB6 جهت بررسی آزمایش بارداری و گواهی برای دادگاه به جهت جدایی از همسرشان مراجعه کردند . این خانم باردار بودند و نمی توانستیم به ایشان گواهی بدهیم . وضعیت روحی بیمار بسیار بد بود و افسردگی شدید داشتند . متاسفانه در تمام این سالها علت سقط های مکرر و مرگ داخل رحمی جنین مشخص نشده بود که در نهایت تصمیم به جدایی می گیرند .

جهت بیمار کلیه آزمایشات بارداری و کل پانل ترومبوفیلی درخواست شد . پانل ترومبوفیلی بیمار Highriskو جهش فاکتور 5 لیدن و جهش هموزیگوت PAFIبود . قبل از رویت پاسخ آزمایشات برای بیمار آمپول کلگزان 400 میلی گرمی روزانه و آسپرین شروع شد . پس از آن بیمار به پره ناتالوژیست معرفی شد که همان دستورات تکرار شد .

بارداری بیمار بسیار Close Observationتا 33 هفته ادامه یافت که ناگهان یک شب ساعت 8 دچار خونریزی شدید واژینال شد که سریع در بیمارستان مجهزی بستری شد و سزارین برای ایشان انجام شد . هنگام سزارین 15% دکولمان داشت و در نهایت بیمار و دخترش با حال عمومی خوب پس از یک هفته بستری نوزاد در NICUمرخص شدند . اکنون این خانواده در کنار هم با دختری زیبا که 4 ساله شده است زندگی می کنند .


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1
مطلبی برای نمایش وجود ندارد