دکتر نوشین آرام بنیاد

متخصص زنان و زایمان


گزارشات

آدرس و برنامه هفتگي

گزارش یک مورد ترومبوفیلی با ریسک بالا

خانمی 29 ساله اهل شمال ایران G9 P2 IUFO2 AB6 جهت بررسی آزمایش بارداری و گواهی برای دادگاه به جهت جدایی از همسرشان مراجعه کردند . این خانم باردار بودند و نمی توانستیم به ایشان گواهی بدهیم . وضعیت روحی بیمار بسیار بد بود و افسردگی شدید داشتند . متاسفانه در تمام این سالها علت سقط های مکرر و مرگ داخل رحمی جنین مشخص نشده بود که در نهایت تصمیم به جدایی می گیرند .

جهت بیمار کلیه آزمایشات بارداری و کل پانل ترومبوفیلی درخواست شد . پانل ترومبوفیلی بیمار Highriskو جهش فاکتور 5 لیدن و جهش هموزیگوت PAFIبود . قبل از رویت پاسخ آزمایشات برای بیمار آمپول کلگزان 400 میلی گرمی روزانه و آسپرین شروع شد . پس از آن بیمار به پره ناتالوژیست معرفی شد که همان دستورات تکرار شد .

بارداری بیمار بسیار Close Observationتا 33 هفته ادامه یافت که ناگهان یک شب ساعت 8 دچار خونریزی شدید واژینال شد که سریع در بیمارستان مجهزی بستری شد و سزارین برای ایشان انجام شد . هنگام سزارین 15% دکولمان داشت و در نهایت بیمار و دخترش با حال عمومی خوب پس از یک هفته بستری نوزاد در NICUمرخص شدند . اکنون این خانواده در کنار هم با دختری زیبا که 4 ساله شده است زندگی می کنند .


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
musinous cyst adenomaلوسمی با علامت خونریزی ویکی از دلایل هیسترکتومی آدرس و برنامه هفتگیافزایش بیش از حد مایع آمناثر کورتاژ تخلیه ای دوم دگزارشاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالري تصاوير